Reference

Reference od klientů:

Harmonie se stala skoro doslova součástí života naší rodiny již před sedmi lety – v listopadu 2000 nastoupil starší syn Matyáš ve věku 2,5 roku do školky a dodnes se tam v době školních prázdnin vrací :o) 
Soukromou školku jsme si zpočátku vybrali zejména z toho důvodu, že jako jediná v Rokycanech nabízela provozní dobu do 17 hodin s možností setrvání dítěte i po této hodině (pracujeme mimo Rokycany). Jak však měsíce plynuly a i děti našich přátel začali navštěvovat různé mateřské školy, uvědomili jsme si, že i přístup k dětem, nabídka činností, program školky a hlavně opravdu rodinné prostředí nejsou v každém předškolním zařízení úplnou samozřejmostí tak, jak je tomu v Harmonii. 
V Harmonii prostě už při první návštěvě poznáte, že je to školka zřízená a vedená s láskou k dětem, přátelská k rodičům a vstřícná ke všem. 

Děkujeme, Harmonie – už Ti vychováváme dalšího žáčka :o) 

Vlaďka a Petr Jandovi 

Vážená paní ředitelko, právě jsem vybalila věci a uložila obě spokojené a krásně utahané dcery, které se dnes po týdnu vrátily z letní školky v přírodě na Orlíku. Mám tak chvíli, abych Vám a všem ostatním, kteří celý týden pečovali o nemalý počet ratolestí předškolního věku, poděkovala.
Opět mě Vaše MŠ utvrdila v tom, že Vaše „tety“ a „strejdové“ nejsou jen paní a pánové na hlídání, ale profesionálové s dobrým srdcem, kteří umí pohladit nejen duši dítěte, ale mnohdy i nejednoho rodiče.
Že výlet bude dobrý jsem tušila, ale že se do připravených aktivit zapojí tolik maminek a tatínků, ale třeba i prarodiče. Všichni měli nejen cíl „společně pobejt“ s dětmi a aktivně se zapojit do soutěží a připravených činností nejen pro dět, ale i pro rodiče. To mě mile překvapilo a zpříjemňovalo atmosféru.
Vaše školka je dobrá nejen svým výukovým programem a vybavením, ale je vyjímečná svým aktivním založením a individuálním přístupem, kdy pro každého se najde ta jeho parketa, ve které může vyniknout.
Co dodat: „Buďte jací jste, neztraťte elán a vydržte. K tomu Vám přeji hodně sil, pevné nervy a optimismu do dalších let.
P.S. Plavba lodí na orlíku, s větrem ve vlasech, byla letos pro mne i naše děvčata, zatím tím nejhezčím zážitkem.
Děkuji za velmi hezký pohodový víkend, za navázání přáteských setkání s druhými rodiči a za smysluplně prožité tři dny.

Lucka Váchová

Dobrý den,
ráda bych se připojila k recenzi na Vaší školku.
Jsem ráda, že i v dnešní době „utahování si opasků“, mohu použít přísloví „za málo peněz hodně muziky“.
Můj syn přešel ze státní školky v Táboře do Vaší v Rokycanech, o které jsem slyšela, že je drahá, ale na základě svých dosavadních zkušeností, musím konstatovat, že tomu tak není. Já, ale hlavně 5-ti letý Matík se setkává s pedagogy, kteří volí rodičovský přístup k dětem a naplňují jejich den různými aktivitami. Rozvíjejí jejich dětské vnímání nenásilně, vedou je ke kreativitě, rozvíjejí pohybové činnosti (…mimo jiné plavecký výcvik, lyžařský,), hudební (…flétnička,sbor), sportovní vyžití a mnoho dalších aktivit, mimo jiné i to, že se organizují společné aktivity s rodiči naplněné bohatým programem.
Moc se nám líbí, že se Matík setkává během dne s dětmi od 1,5letých až po 6-ti leté a tím odbourávají bariéry věkového rozdílu a tím je připravují do školního prostředí.
Jsem moc ráda, že se nesetkávám s tím, že by se Matík do školky netěšil, což se v minulé školce občas stalo…
Upřímně mohu tuto školku všem jen doporučit.
S pozdravem a přáním

maminka Lucie Irmanová

Moc děkuji za krásné přání . My vám přejeme s Kájíkem krásné sváteční dny a v novém roce hlavně zdraví, hodně lásky a pohody a také pevné nervy na všechny ty prcky ve školce 🙂 Oba dva z celého srdce děkujeme za vše, co pro nás děláte:-) Jsem moc ráda za své rozhodnutí dát Káju k vám do školky, protože to, s jakou pohodou každé ráno jde, je pro mě každodenní dávkou klidu. Je u vás i přes ty jeho „ofuky“ opravdu rád:-)

Děkujeme.

Monika Růtová a Kájík Kavina

Máme rádi školičku

Každé ráno, raníčko
Vstávám milá školičko.

V pondělí a taky v pátek
Oblékám si svůj kabátek,
Do školičky pospíchám,
Napravo se podívám,
Nalevo se dívá máma,
Pospíchá k ní spolu s náma.

Moc se těším do školky
Na kluky a na holky.

„S čím si teto budem hrát?“
Vůbec se mi nechce spát.
Do pohádky vkládám řádky,
Teta volá: „Vrať se zpátky,
Do postýlky pod peřinku
Zůstaň Kubo aspoň chvilku“.

Všechny tety rád moc mám
Už si s nima povídám
Písničky mě naučí,
Mámě doma do uší
Zazpívám je každý den.
„Pojď se vrátit, půjdem ven?“

Až já budu velký chlap,
Svoje děti budu brát
Do školičky, kde to žije,
Jmenuje se Harmonie.

Jakub Žaloudek s maminkou

Z mého pohledu je největší a nejpříjemnější rozdíl mezi státní školkou a Harmonií v tom, že když vstoupím do Harmonie, nepřichází pocit příchodu do školky. Na rozdíl od státních školek, tu necítím žádné pevné hranice „sem jako rodič můžete a dál už ne, tam patří jen učitelkám“. Vše je přátelské a lidské, člověka rádi pozvou a uvítají každý všední den a ne jen při speciálních příležitostech.
Rodiče se potkávají i jinak než u vchodu, znají děti těch druhých. Děti jsou jako sourozenci, nežijí v separovaných skupinách. Jednoduše Harmonie má v sobě hramonii, pohodu, klid a vstřícnost.

Aleš a Jitka Matasovi.

Dobrý den, paní ředitelko,

Chci Vám alespoň takto poděkovat za skvělý výběr zaměstnanců. Tety pro nejmenší jsou bezvadné, na to, jak jsou mladé, mají k dětem krásný vztah. Tím, že mám už dva starší syny, mohu porovnávat – zatím jsme se s tak pěkným přístupem k dětem nesetkali. A když potkáme na chodbě paní kuchařku, má pokaždé pěkné slovo pro malého.
Jsem moc ráda, že jsme k Vám začali chodit.
Jeníček sice ráno pláče, ale když jsme se vraceli posledně domů, tak chtěl zpátky a o víkendu si také vzpomněl, že si půjde s tetami hrát. To už je samo o sobě velká pochvala. Tak se musí maminka obrnit proti rannímu pláči a věřit, že i ten jednou přestane.
Přeji Vám krásné sluníčkové dny, nashledanou

Jana Beneschová

Rodinne zazemi materske skoly Harmonie nás oslovilo hned od začátku a byla nám z jeho strany poskytnuta velká opora, která se netýkala jenom jejich služeb v oblastí pedagogiky a vzdelavani. Pani Rázková s rodinou nám pomohla integrovat se do nového prostředí a spoznat nových lidí.. V skolke panuje uvolnená atmosféra, človek se tam citi jako doma. Nejenom deti ale i rodice 🙂 .

Naďa Niklas

Název Harmonie, kterým byla pojmenována mateřská škola v Rokycanech, naprosto vystihuje prostředí, které jsem již ve 2,5 letech začal navštěvovat .
Školku si rodiče zvolili především kvůli provozní době, která byla naprosto ideální vzhledem k jejich práci mimo Rokycany. A myslím, že v krátké době zjistili, že nejen provozní doba je ideální ! Byli rádi, že jsem do tak harmonické školky začal chodit a hlavně … že jsem do ní chodil rád.

Domácké prostředí, kamarádský přístup, spousta her, kroužků, zábavy, programů, výletů a dovolených s rodiči i bez, učení se všeho možného i nemožného … to vše byla a stále je školka, po které se mi i teď, kdy už jsem školák, hrozně moc stýská ! Ale zas tak moc nesmutním, protože hned jak budu mít prázdniny, vyrážím směr Jeřabinová ulice, kde moje harmonická školka sídlí !

Lukš Michal, už školák a bývalý i současný příležitostný návštěvník školky

© MŠ Harmonie s.r.o. 2018 – Mateřská škola Rokycany